BAŞKANIMIZIN MESAJI

Dünya nüfusunun hızla artmaya devam ettiği günümüzde gıda sektörü, çok büyük bir dönüşüm ve değişim içerisindedir. Gıda üretiminin giderek daha stratejik bir alana dönüşmesi; daha fazla hammadde, daha fazla enerji kullanımı ile daha fazla yenilikçi uygulamaların gereksinimi anlamına gelmektedir. Küresel ticaretin değişmesi, insan gereksinimlerinin farklılaşması, tüketim alışkanlıkları ve tüketici talepleri ile dünyada meydana gelen dönüşümler, ki buna 2020 yılında yaşanan tüm dünyayı etkisi altına alan Covid- 19 pandemisi örnek olarak verilebilir, sebebiyle bilgi ve teknoloji, inovasyon ve modern üretim tekniklerinin kullanılması sektörde en güçlü değerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya yeni bir düzene doğru yol alıyor. Bu nedenle gelecek için atacağımız adımlar daha bir önem kazanıyor.

Biz de Baktat Zeytin olarak bu yeni dünya düzenine en iyi şekilde ayak uydurmayı ve hatta bulunduğumuz sektörde yeniliklere öncü olmayı hedefliyor bunun için durmaksızın çalışıyoruz. Biz tecrübelerimizle gördük ki ihracat, sektörümüzün sürdürülebilirliği ve dış ticaret dengeleri için çok kritik bir önemdedir. Yukarı yönlü bu trendi asıl önemli ve anlamlı kılan ise ihraç ettiğimiz ürün çeşitliliğinin artması ve yeni pazarlara ulaşş olmamızdır. Biz kendi sektörümüzde artık sadece kendi ihtiyaçlarımıza, yurt içi üretime odaklanmanın ötesinde, yurtdışı pazarlara da açılma ve yayılma olgunluğuna ulaşıyoruz. Biz ürettiğimiz zeytinleri kurduğumuz modern fabrikamızda son teknoloji ve tam otomatik makinelerle, el değmeden işliyor, paketleyip satıyoruz. Türkiye’de tam otomasyon sistemi ile zeytin üretimi yapan öncü firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu bilinçle kendimize belirlediğimiz hedefimiz; tüm çalışanlarımızla benimsediğimiz yaklaşım şudur: “Kendiniz yiyecekseniz üretin”. Ürettiğimiz ürünü kendi evlerimizde gönül rahatlığı ile yiyebilecek şekilde üretmeliyiz ki ürünlerimizin ulaşğı her bir müşterimiz memnun olsun. Hedefimiz; kurmaya çalışğımız sistem ile tüm dünya ülkelerine ulaşmak ve sektörün lideri olmaktır.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR