Baktat Zeytin

5 BAKLAN Kardeş, Almanya Mannheim’ da kurdukları şirket aracılığı ile, Türk gıda ürünlerini özellikle paketlenmiş bakliyat, kuruyemiş ve baharatları Türkiye’ den alıp pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmiş ve ticaret hayatına atılmışlardır. Zamanla karşılaşılan kalite sorunları ve gıda ürünlerine olan erişimin sınırlı olması sebebiyle dağıtımını yaptıkları ürünleri üretmeye başlamış bu vesile ile Türkiye’ in pek çok ilinde fabrikalar kurmuşlardır. Böylece bir ayağı Türkiye’ de üretim yapan, bir ayağı da Almanya’ da olan dağıtım merkezleri ile tüm dünyaya ürünlerini pazarlayan; başarıları ve ülke ekonomisine katkıları ile sektör lideri firmaların başında gelmelerini sağlayan sistemlerini oluşturmuşlardır.

Kurulduğu günden bugüne, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında başarılı girişim ve yatırımlar yapan BAKTAT, 2009 yılında Akhisar’ da zeytin işleme ve zeytinyağı paketleme tesisi olarak kurulmuş, 2011 yılında yurt dışından zeytin ile zeytin mamullerine olan talep ve ilgiye cevap verebilmek adına 3500 m² kapalı, 2500 m² si açık alan olmak üzere 6000 m² alan üzerinde zeytin üretimi yapılan, modern bir fabrikaya dönüştürülmüştür.

2016 yılında itibariyle diğer grup şirketlerden bağımsız olarak BAKTAT Zeytin Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. BAKTAT ZEYTİN’ in tecrübeli personeli ile ürettiği zeytin ve zeytin ürünleri Metro, Aldi, Real, Lidl, Rewe, Netto, Edeka gibi zincir marketlerin raflarında yer almaktadır. Tüm Avrupa Birliği ülkeleri ile Amerika, Kanada, Kore, Arabistan ve Türki Cumhuriyetlere kadar uzanan geniş dağıtım ağına sahip bir firma olarak kendi markasıyla ihracatını yapmaktadır. Üretimlerinin %10’ luk bir kısmı da yurt içine pazarlanmaktadır. BAKTAT ZEYTİN ürünlerine olan talep yoğunluğu ile kapasite artırımı ihtiyacı doğmuş ve 7000 dekar üzerine kurulan ek üretim tesisi 2021 yılında faaliyete başlamıştır. 2021 yılında Has Premium adıyla raflarda yer alan olan yeni markası ile hedeflediği başarıya ulaşmak için distribütörlükler vermektedir. BAKTAT ZEYTİN, tam otomasyon sistemi ile çalışan ek üretim tesisi ve yeni markası HAS PREMIUM ile zeytincilik sektöründe dünya lideri bir firma olma yolundaki atılımlarını hız kesmeden gerçekleştirmektedir.

Telefon

+90 236 405 0405

Faks

+90 236 404 0446

E-Posta

info@baktatzeytin.com.tr export@baktatzeytin.com.tr

Adres

Reşat Bey Mah. 316 Sok. Sonu Serpme Evler No.4/4
AKHİSAR MANİSA / TÜRKİYE
PK:45200